HARMONIZAČNÍ LEHÁTKO


Rozhodli jsme se po delší době oživit odkaz pana K. Hanzíka z Příbrami , vynálezce tohoto skvělého terapeutického lehátka a pana J. Krčka, který stál u zrodu moderní muzikoterapie v České republice a je nám velkou inspirací.

Stoly budeme vyrábět z počátku v původním formátu a posléze budeme přidávat nové inovace jako například různé typy dřevin, polstrování pro pohodlnější uvolnění při harmonizaci a další prvky.

Tónové vibrace harmonizačního lehátka dokáží dokonale přenést mohutnou energii zvuku přímo do nitra našeho těla a uvolnit tak tělesné i duševní bloky. Po několika minutách zvuková masáž navodí atmosféru klidu a harmonie.

Člověk se okamžitě uvolní a nechá se unášet na vlnách harmonie souzvuku tohoto unikátního nástroje. Často se stává, že při harmonizaci nám zákazníci usínají. Což má pozitivní vliv na nevědomou stránku člověka a svědčí to o absolutním uvolnění jak svalovém tak duševním. Což pro nás to vždy znamená,  že jsme jako terapeuti odvedli dobrou práci.

Po ukončení harmonizace má námi harmonizovaná osoba pocit uvolnění, opětovného nastolení rovnováhy duše a těla, celkové harmonie, která přetrvává ještě dlouho potom.


Technické parametry harmonizačního lehátka:

Standardně má harmonizační lehátko rozměry 195×70 cm a výšku podle objednávky 45 - 85 cm.


 Vyrábíme je z masivního dřeva ( smrk, dub, javor nebo hevey ), dle požadavků zákazníka. 

Na povrchovou úpravu je použit tvrdý olej. Nohy jsou jednoduše odnímatelné kvůli snadnějšímu transportu. Změnou délky nohou je možno použít lehátko jako masážní ( 75 - 85 cm ).


Do lehátka je možno vsunout z každé strany jeden rezonanční rám. Dosáhnete tak velice dynamické harmonizace z větší škálou tónů a kombinací. 

Maximální možný počet strun na každém rámu je 40. 

Dle přání klienta a možností lze vyrobit ladění rámu na základě jeho představ nebo potřeb.


Možné typy ladění:

  • monochord G - g  a další...
  • duochord C - c - c1 / g - G,  D - A  a další ...
  • akordy Dur v kvintovém kruhu.  C - G - D - A - E - H - Fis - Cis
  • akordy Dur v kvartovém kruhu  C - F - B - Es - As 
  • diatonická stupnice 
  • pentatonická stupnice 

Diatonickou a pentatonickou stupnici je možné přidat k monochordu nebo duochordu s menším počtem strun. Ladění je možné výměnou strun kdykoliv změnit.Cena na vyžádáníHarmonizační lehátko a rám jsou momentálně na objednávku.Harmonizační lehátko a rám si můžete objednat zde.


Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Do E - shopu